jarlondrye71 jarlondrye71
  • 08-01-2021
  • Mathematics
contestada



A grocer can buy strawberries for $1.38 per pound.
1. How much would they pay to buy 25 lbs of strawberries?

Respuesta :

shacker4167
shacker4167 shacker4167
  • 08-01-2021

Answer:

$34.5

Step-by-step explanation:

1.38 * 25 = 34.5

Answer Link
Аноним Аноним
  • 08-01-2021

Answer:

The answer is $34.5.

Step-by-step explanation:

$1.38 x 25 = $34.5.

Answer Link

Otras preguntas

Solve the system of equations. 4x - 4y = 10 3x + 2y = 5 ANSWER CHOICES (2, -1/2) (1, 1) (3, -2) (3,1/2 )
During which election did the “whistle stop tour” prove to be key to supporting Harry Truman’s election to the presidency?
What is the range of f(x) = 3x + 9? {y | y < 9} {y | y > 9} {y | y > 3} {y | y < 3}
How would you explain this ?
please helpwho is right, Olivia or Paula ​
What does STP and NTP stands for in temperature measurement?
What is the best definition of a command economy
How would you explain this ?
cuantas horas hay de 5:15pm a 8:16pm​
Why does Machiavelli think that humans are inherently selfish?​