itsmadison111
itsmadison111 itsmadison111
  • 11-01-2021
  • Mathematics
contestada

cami bought a pack of 6 books for $18.48. what was the unit price

Respuesta :

TehGOD
TehGOD TehGOD
  • 11-01-2021

Answer:

$3.08

Step-by-step explanation:

To find the units price you would just divide $18.48 by 6 which gives you $3.08

Answer Link
aidenboy720
aidenboy720 aidenboy720
  • 11-01-2021
$3.08 per hour if thats the question
Answer Link

Otras preguntas

Three of the following statements about the Crusades are correct. Which is NOT?
kahulugan ng kakahuyan
I am an odd number and a prime number. I am a factor of 14
Modernist works could best be described as: Select all that apply. Answer pessimistic innovative derivative optimistic
What should replace the question mark in the box? Results of the Cold War Benefits of the Marshall Plan Criticisms of the Truman Doctrine Outcomes of the Nu
My brother is 4 times as old as I am. Six years from now, he will be twice as old as I will be. How old is my brother now?
HELP ASAP!!!! PLEASE An exam consists of two parts, section x and section y. there can be a maximum of 95 questions. there must be at least 20 more questions i
how might life in south asia be affected in the next 50 years if present population growth rate and urbanization trends continue?
1) Which group of organisms is most closely related to Archeabacteria?
what does biotic process mean