lolpoopboiyes lolpoopboiyes
  • 11-01-2021
  • Mathematics
contestada

Express this answer as a unit rate: $50 for 4 days of work. Lable the unite rate.

Respuesta :

m49999qwxh
m49999qwxh m49999qwxh
  • 11-01-2021

Ans

$12.5/1 day

Step-by-step explanation:

Just cause

Answer Link
jj24q4d9vi jj24q4d9vi
  • 11-01-2021
12.50 dollars per day
Answer Link

Otras preguntas

Please help me with this as quickly as possible
in the diagram find angle mQR
A story written with third-person narration is told from whose viewpoint? a person retelling the story one of the major characters someone outside the story one
write an expression to represent multiplying twice the difference of 9 and 7 PLS HELP TYSM ASAP TOO PLS
Need answers for the blank
What is the molarity of a solution of 58.7 grams of MgCl2 in 359 ml of solution?
What is development?​
is it a physical or chemical change when a candle is lit
Min had some cards He gave 1/2 of them to bill. Bill gave 1/3 of those to Sam. Sam gave Min 2 cards back and kept 6. How many cards did Min have in the end?
In a sale all prices are reduced by 10%.What is the sale price of an article marked $40​