Seudónimo Seudónimo
  • 11-01-2021
  • Mathematics
contestada

One package of blueberries costs $3. How many packages of blueberries can you buy for $9?

Respuesta :

Vincentstewarty Vincentstewarty
  • 11-01-2021

Answer:

3

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

three sets of a sum of a number and four are added to the sum of seven times the same number and thirteen
the ball reach after bouncing four time? how many bounces does it take for the ball to reach a height of less than one inch?
How many triangles have at least two acute angles
A furniture designer creates a table with a circular design that shows up on all four corners. This artist has used which element of art in his works? A.) asymm
A battery manufacturer found that 3% of its batteries had defects. If 8000 batteries are sold, how many could be expected to have defects?
Peter says that 3/4 of a pizza is always the same as 6/8 of a pizza. Nadia says that while they are equivalent fractions , 3/4 and 6/8 of a pizza could represen
equivilent expressions for 5n plus 15n
Sometimes you can hear and feel the rumble of a passing truck.What are you feeling?
Mark the statement if it accurately describes Isaac Newton’s achievements. A. His theory of universal gravitation revolutionized astronomy. B. He invented a new
At Longbridge middle school, 240 students said that they are an only child, which is 48% of the schools student enrollment. how many students attend Longbridge