david01shapiro
david01shapiro david01shapiro
  • 11-01-2021
  • Mathematics
contestada

An 8 pack of seltzer costs $40. What is the UNIT PRICE?

Respuesta :

kobrhpsgeutwkwxawb kobrhpsgeutwkwxawb
  • 11-01-2021

Answer:

5 dollars

Step-by-step explanation:

trust me

Answer Link

Otras preguntas

I have to do hedging calculations(forward,money market and options) for a company. Let's say it is a European company expecting to receive JPY 1 million in one
Write numeral- fifty-four lakh seventy-two​
10 cities that will experience a total solar eclipse in the Ohio region on April 8th
PART A: In the poem, what is the most significant difference between the rose-briar and the holly-tree? A. The rose-briar is considered far more beautiful than
how to answer the title of my thoughts about lullabies
got part of this done but don't know the rest 5(y+2)=27 5y+10=27
write a research under the weather patterns of pretoria cbf have changed over a long period due to climate change
If the demand function is Qd= -0.5p+ 20, calculate the quantity demanded when price is #15.00 A.-27.50units B.-12.50units C. 12.50units D. 27.50units​
evaluate the integral ∫ (2 + tan2 θ) dθ
Where might Jamie lee and Ross already be utilizing a mutual fund?