551847 551847
  • 06-02-2021
  • Mathematics
contestada

Nine grapefruits cost $4. Use the ratio table to determine how many grapefruits can be bought for $20.

Nine grapefruits cost 4 Use the ratio table to determine how many grapefruits can be bought for 20 class=

Respuesta :

rorycampbell0721
rorycampbell0721 rorycampbell0721
  • 06-02-2021

Answer:

D. 45

_________

Answer Link

Otras preguntas

2/5 of what number is 40
the term automation refers to
Plant cells have a _____ while animal cells do not. A. plasma membrane B. nucleus C. cell wall
when using fraction strips how do you know that two fractions are equivelent
Which of the following fractions is the largest? A. 10/13 B. 11/14 C. 14/15 D. 17/18
rumus matematika lingkaran
in general how did the colonists feel about parliament and its actions towards the colonies
You paid $28.80 for a shirt that was on sale for 20% off of the original price. What was the original price?
Divide 72 kg in a ratio of 1:3:5
What were the two main reasons workers formed unions? A: as a form of social protest and to protect themselves from poor work conditions B: for a social group a