amandaskyehall
amandaskyehall amandaskyehall
  • 06-02-2021
  • Mathematics
contestada

The grocery store sells 4 cans of soup for $3.60.
What is the unit price?

copy and paste the site for the photo of the work

Respuesta :

mariah307 mariah307
  • 06-02-2021
90 cents
3.60 divided by 4
Answer Link
jaylamedia00
jaylamedia00 jaylamedia00
  • 06-02-2021
90 cents, 3.60/4 and you get the right answer
Answer Link

Otras preguntas

Evaluate 6• 10^-2 as a decimal
suppose you buy one ticket. what is the probability that the ticket you buy is the winning ticket out of 2500
Does pharmakinetics always affect pharmacodynamics
why is the sky blue?
HELP ASAP !!!MATH!!! ATTACHED FILE BELOW
One lesson americans learned from the korean war was that
- all cells in the human body contain microscopic structures called
Economics question: Suppose that a consumer has a choice between gallon jugs of milk and half-gallon jugs of milk. The consumer only cares about how much milk s
Information about the age of participants in an archery competition is below: A box plot titled "Age of Participants" and labeled "Age" uses a number line fro
How does the 10th amendment differ from the rest of amendments in the bill of rights