leobottinger454 leobottinger454
  • 08-02-2021
  • Mathematics
contestada

You buy butter for 3.88 a pound. One portion of onion compote requires 1.7 oz of butter. How much does the butter for one portion cost?

Respuesta :

266197reee 266197reee
  • 08-02-2021

Answer:

It is 41 cents

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

why is the japanese internment camps important to american history
20 POINTS PLEASE HELP!!!!!!!!!!!!!!!!! On a piece of paper, use a protractor to construct △ABC with m∠A=30° , m∠B=60° , and m∠C=90° . Which statements about the
How does a pie chart help form conclusion
10½ inches to millimeters (to the nearest tenth)
In old times, before there were train signals, people who worked on the railroad would often put their ear down to the train track to listen for an oncoming tra
what is the importance of this article school lunches
If there is 15% guanine in a DNA molecule what percentage of cytosine is in the DNA molecule?
simplify -16 divided by 20
Would You Expect To Find A BIOSPHERE On Sale At A Nature Store?
Which of the following characteristics would be least desirable in a member of a cross-functional team?