globglobglabglab globglobglabglab
  • 09-02-2021
  • Mathematics
contestada

If waffles are $3 a piece, how much would it cost for 26 waffles?



Respuesta :

SliceyGreen
SliceyGreen SliceyGreen
  • 09-02-2021
It will cost atleast 78 dollars
Answer Link
Аноним Аноним
  • 09-02-2021

$78.00

Hope this helps! Good luck. :D

Answer Link

Otras preguntas

What can a person do to reduce the risk of cancer?
The function f(x) goes through the point (1, 8). What point will this translate to in the function f(x) = (x - 4) + 5?
what impact does the word choice have on the poem Soular by Peter Payack? Please cite some evidence from the poem
Use the Pythagorean identity to find cos X. 15 19 ?]√ sin x = COS X =
Please help Please help Please help Please help
which of the following was often used as money in the aztec economy
Which theme does the As You Like It by William Shakespeare Act III, Scene 2 dramatic irony shape and refine? A. Love can blind people to the truth. B. All is fa
What is the purpose of government? Select a quotation from a US leader on the subject of government. Then, write an argumentative essay that explains why you ag
Which of the following statements shows a clear example of ethos? A. Former director of NASA, Scott Sherrit, admits that there are higher priorities for governm
17. Two tanks are similar in shape. The capacity of the tanks are 1,000,000 litres and 512, 000 liters respectively. a) Find the height of the smallest tank if