dantondagoat dantondagoat
  • 09-02-2021
  • Mathematics
contestada

Find the unit rate for 3.99 for 12

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 09-02-2021

Answer:

So the answer is $3.99 / 12 = $0.3325 per can = 33.25 ¢ per can.

Answer Link
juhipatel
juhipatel juhipatel
  • 09-02-2021

Answer:

33.25

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

it takes a hose 4 minutes to fill a rectangle 9inc long, 11inches wide and 12 inches tall, how long will it take to fill an aquarium 24 by 25 by 33 inches tall
it takes a hose 4 minutes to fill a rectangle 9inc long, 11inches wide and 12 inches tall, how long will it take to fill an aquarium 24 by 25 by 33 inches tall
The volume of a sphere is found using the formula . If the volume of a sphere is 36 , what is the radius, in feet?
The length of a side of a square is . If the area of the square is 12, find x.
8x=10y2x-y=5solve x and y
What two consecutive numbers have a product of 22952
How does pollution effect the water cycle?
What is the difference between a noun and a pronoun?
what was the chief governing body of Rome called
what was the chief governing body of Rome called