jensbehehnens9190101 jensbehehnens9190101
  • 09-02-2021
  • Mathematics
contestada

Explain your answer !

( WILL GIVE BRAINLST)

Explain your answer WILL GIVE BRAINLST class=

Respuesta :

andersonruth68100 andersonruth68100
  • 09-02-2021

Answer:

A. $1

Step-by-step explanation:

The apples logically cost 2 dollars each.

2*3=6 Gives us the cost of 3 apples

The dollar left over is how much the juice will cost.

Answer Link

Otras preguntas

How can you be a Christ-bearer today?
Fill in the blank in the following sentence with the appropriate adjective. Elles se sont __. A. fâchés B. fâchées C. fâchée D. fâché
Leer: lee elige. Read about Pinto family outing. Then choose the word or phrase that best completes each sentence. A los chicos les gusta blank. A jugar al futb
Plz help very important question!!
Compare and contrast surface waves with transverse waves and with longitudinal waves.
List a variety of stretching exercises, and then Identify stretching exercises that are harmful and should be avoided.
Write a paragraph explaining what community Fitness is .
How do you do these questions?
explain mechanical computer ,electromechanical and electronic computer with example​
How do I write the system of linear equations for this graph?