bbyxstacy bbyxstacy
  • 09-02-2021
  • Mathematics
contestada

Find the unit rate. Round to the nearest hundredth, if necessary.
$3.99 for 17 lb
The unit rate is

Respuesta :

blg92 blg92
  • 09-02-2021
3.99 divided by 17 = .23 cents per lb
Answer Link

Otras preguntas

The students in Nora's class chose between two options for an assignment. of the students chose option 1. If there are 32 students in Nora's class, how many ch
what animals make our lives better or easier
Jorge has $300 for work he performed. He expects to spend the money in the next few weeks to buy a new bike. Which type of account will be best for Jorge? A Cer
Which tobacco product is less processed than cigarette tobacco and often contains more nicotine?
I need help with this question, question is in the file
Mike and Matt went down into the (BLANK 1) , dusty basement to look for the old baseball cards. When the basement light went out, both boys’ fear was(BLANK 2) .
what is equivalent to 6/8
Please help thank you
Add the following military times: 1815 + 0230 =
I need help!!!When you right-click certain areas of the word and other programs window, a ____ menu will appear.a)shortcutb)formatc)review d)transitional