Nenettecar4654 Nenettecar4654
  • 10-02-2021
  • Mathematics
contestada

The total cost of five boxes of pasta is $13 there is 12 bucks each box of pasta goes the same amount?

Respuesta :

Gdb1526 Gdb1526
  • 10-02-2021

Answer:

1

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Why were the southern states displeased when California was admitted to the union as a free state
What happens when the urinary system does not function properly?
Which event is generally considered to be the first belligerent act of World War II? a. Germany’s attack on Russia b. Germany’s attack on Britain c. Germany
How did Hitler die? A. Old Age B. Shot C. Poisoned
__________ are a class of membrane proteins that increase a cell's permeability to certain ions. 1. Lipid-bound 2. Ionophores 3. Channel proteins 4. Car
evaluate log4 16 + log4 64
the teaching of Buddha that life is permeated with suffering caused by desire, that suffering ceases when desire ceases, and that enlightenment obtained through
The sun played hide and seek with the clouds. a. Simile b. Personification c. Metaphor d. Hyperbole
Which word refers to a person? A. beneficence B. context C. parodist D. pretext
a narrow region between two air masses of different densities is a