javionbridges12 javionbridges12
  • 10-02-2021
  • Mathematics
contestada

What is the approximate unit price of the Bacon Snacks?
A. $0.65 per pound
B. $1.53 per pound
O c. $2.29 per pound
O D. $7.99 per pound

Respuesta :

shadowxgamer102
shadowxgamer102 shadowxgamer102
  • 10-02-2021

Answer:

D. 7.99 perpound

Answer Link

Otras preguntas

Match each form of poetry to its description. free verse blank verse closed form This type of poem doesn’t follow a fixed pattern of rhyme or line length. arrow
How do we know that some people of African descent were not slaves in Spain's American colonies?
Which of the following is not an example of generalized seizure? a. simple partial b. absence c. clonic d. atonic e. tonic
You have 500 mL of 5 M HCI already made. You need to dilute the solution to 1 M HCI. How much water will you need to add? a 2500 ml 062.01 CC 2.51 d 2.5 ml
The slope of a graph representing the number of calories that Chad burns (y-axis) with respect to the number of times he works out (x-axis) is 230. Which point
Mauro Products distributes a single product, a woven basket whose selling price is $12 per unit and whose variable expense is $10 per unit. The company’s monthl
how do you convert 17 1/6 to a 3 decimal place​
Write -2x - 4y < 8 in Slope Intercept form. y > -2x - 2 y > 1/2x - 2 y > 1/2x + 2 y > -1/2x - 2
Which of the following statements is CORRECT? Question 8 options: An investor can eliminate virtually all market risk if he or she holds a very large and well d
Driving ED SEGEGEMT 1