misskeisha2008 misskeisha2008
  • 10-02-2021
  • Mathematics
contestada

What is the unit cost of seven oranges for $2.80

Respuesta :

633306 633306
  • 11-02-2021

Answer:$19.60

Step-by-step explanation: All you have to do is get 2.80 and times it by 7

Answer Link

Otras preguntas

draw a figure with the given perimeter. 6 units
What is demonstrated by water moving up a straw? A) evaporation and condensation B) sublimation and deposition C) cohesion and adhesion D) precipitation and tra
When Governor Harris tried to hold a secession convention in 1861 to determine whether or not Tennessee would secede from the Union, the majority of Tennesseans
Felice caught 5.4 kilograms of fish this morning. Her dad caught 3,900 grams. How many kilograms of fish did they catch in all?
Living organisms that are able to make their own food are _____.
b. The model an = 395n + 5419 describes the cost of tuition and fees at public colleges in academic year n, where n = 1 corresponds to the school year ending in
cleo wants to join a gym. There is an initiation fee of $24.99 and each month of membership casts $12.50. if cleo pays $174.99, how long will his membership las
I need to put in order from less then to greater then 1.05 , 1.5, 1.1 and 1.25 Do I have it right please help 1.05 ,1.1 ,1.25 , 1.5
what is the answer to this definition ? In the second law of motion it is Mass X Acceleration. The ability to apply a change in velocity on a given object. a fo
How did prejudice affect the goals of Progressive reformers?