cowwee22
cowwee22 cowwee22
  • 11-02-2021
  • Mathematics
contestada

~!!!!! LEASE HELP ME IN IN 7TH GRADE LEARNING 9TH AND 8TH !!!!!!~

LEASE HELP ME IN IN 7TH GRADE LEARNING 9TH AND 8TH class=

Respuesta :

Frogfly2015
Frogfly2015 Frogfly2015
  • 11-02-2021

Answer:

15 dollers per hour

Step-by-step explanation:

HOPE THIS HELPS!

BRAINLIST?????

Answer Link
camelp6300 camelp6300
  • 11-02-2021

Answer:

The fixed cost is 15 dollars an hour.

Step-by-step explanation:

At zero hours it is 15 dollars so y=5x+15

After each hour the price goes up by 5 dollars so it is 5 dollars an hour.

Answer Link

Otras preguntas

Children and adults can both benefit from having a dietician. True or false?
In “I Know Why the Caged Bird Sings,” Marguerite is like the caged bird in the poem “The Caged Bird” because she feels
The ultimate source of heat in the process of global warming is _______. a. the burning of fossil fuels b. carbon dioxide c. the sun d. greenhouse gases
How can you use an equation to make a prediction from a pattern?
MULTIPLY. (q+3/4)(q+3/4)
Yo quiero la habitación individual con un cuarto de ____________ privado.
Given J(1, 1), K(3, 1), L(3, -4), and M(1, -4) and that J'(-1, 5), K'(1, 5), L'(1, 0), and M'(-1, 0). What is the rule that transforms preimage JKLM to image J'
Which type of figurative language is used in this sentence from George Orwell’s novel Keep the Aspidistra Flying? The public are swine; advertising is the ratt
What is 0.194 with 94 repeating into a fraction?
Lotions applied during winter season moisturize the skin very quickly. What could be the reason for this? A.The oils in the lotion enter the skin cells by mean