bestrockworld bestrockworld
  • 07-11-2016
  • Mathematics
contestada

Cans of corn are on sale at 10 for $4. Find the cost of 15 cans.
ANSWER ASAP! PLEASE EXPLAIN HOW YOU GOT IT!

Respuesta :

charstar
charstar charstar
  • 07-11-2016
$6
10*1.5=15
4*1.5=6

Hope this helps :)
Answer Link

Otras preguntas

Where do use a sensor to measure the speed of a moving car at different times. Each time, the sensor measure the speed of the car in both miles per hour and kil
Many people argue that certain industries, such as weapons, energy, and transportation, should be protected by trade barriers in the interest of
Read this excerpt. "The journals of Lewis and Clark and their men present a picture of the Lakota Sioux as the Anglo-Americans saw them." Which statement best e
in the late 1700s, england was the leader of the?​
In a square, the diagonals... a. bisect the angles b. are perpendicular c. are congruent d. all of the above
A team of scientists is designing a study to examine factors that affect people's enjoyment of video games. Which statement best represents a valid hypothesis f
If I optimize my Meta Description, my CTR will also improve.
Jack had m math problems to complete during his vacation. He solved the same number of problems everyday and finished them all in 5 days. (a) how many problems
Having tracking a wildlife,officials can predict its path
In the context of fm radio, what does aor stand for?.