adopt4love
adopt4love adopt4love
  • 07-11-2016
  • Mathematics
contestada

Paul paid $25.50 for 3 cups of hot chocolate and 4 cups of hot tea. The cost of each cup of tea was two thirds of the cost of each cup of hot chocolate. How much did each cup of hot chocolate cost?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 08-11-2016
together all the hot chocolates cost $8.50
Answer Link

Otras preguntas

write an equation of a line that passes through the given points (4,2) (0,-6)
The heard of a glycerolphospholipid is made up of?​
Background Layout - Theme Transition 5 6 78 234 9 What were the strengths of the British at the start of the war? Click to add text I
helpppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppp
3x^2 + 9x + 4x + 12
C. Look at the answers and write questions beginning with "wh” words.1. Q.dashA. I am nine years old.2. Q:dashA. Zeeshan gave me the bag.3. Q.dashA. I am late b
Identify the slope AND y-intercept of the equation below. y=4x−7
Interpret/explain what is being said in this sentence “Let the heaven we inherit approach”.
Someone plz help me I will give brainliest plz
Determine whether the following statement is true or false. Then, use complete sentences to explain your answer. If you wish, you may include an example or coun