Seudónimo Seudónimo
  • 07-11-2016
  • Mathematics
contestada

Jordan paid $11.20 for 5 pears and 6 peaches. The cost of 3 pears is as much as 2 peaches

Respuesta :

gumchewinggal123
gumchewinggal123 gumchewinggal123
  • 07-11-2016
11.20 divided by 5=2.24 

2.24*24.48

Answer Link

Otras preguntas

guys please help me i cant solve this logarithmic equation
Help with math 10 points
What is respiration and the types of respiration​
The formula to find the area of a rectangle is: area = length x width. Mason put a garden in his yard in the shape of a rectangle. The garden is 7 feet long and
One of the legs of a right triangle measures 12 cm and the other leg measures 16 cm. Find the measure of the hypotenuse. If necessary, round to the nearest tent
What are some ways teenagers could have made better decisions around substance use? PLS HELP
What causes the reaction rate to decrease as the reaction progresses?​
What did Prudence Crandall do for children in public education? A She opened a school for "young ladies" of color. B She founded the first American school for
Which statement about the impact of the twentieth-century technology is correct?
Domain is the least inclusive group of all of the categories. A. True B. False