denzel6
denzel6
08-11-2016
Mathematics
contestada
2 1/2 of ribbon cost 15$ how much per yard
Respuesta :
Аноним
Аноним
08-11-2016
3
yards
of
ribbon
and
2 yards
of lace
cost
$3.37, and at the same price, ... of 3
1/2 yards
of
ribbon
is 70cents
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 84+ )
Otras preguntas
PLSS HELP ME WITH THISSS!! 35 POINTS
The difference between a number and 17 is 96. Find the number
Practice: Circle every coordinating conjunction in the sentences below. in 1. Macaroni and cheese is my nephew's favorite food. 2. Sandra and Martin will attend
A city park can be represented by trapezoid DEFG, where DE¯¯¯¯¯ || FG¯¯¯¯¯, and DF¯¯¯¯¯ and EG¯¯¯¯¯ represent hiking paths that span the diagonals of the park.
Women played a huge role in the transformation of South Africa during apartheid
1.3 Research the Municipalities System Act: 32 of 2000 and discuss THREE obligations of municipalities with regards to Municipal Services in SECTION H.
factors that could have caused the increase in yhe food insecurity?
Convert StartFraction 3 pi Over 8 EndFraction radians to degrees.
A room is one quarter full and there are 60 people in it. How many people will fill the whole room? HELP DUE TOMORROW ⚠️⚠️⚠️⚠️
The so-called "Western Campaigns of the Civil War involved dividing the confederale territories west of the Rocky Mountains from that east of the Rockies, true