Seudónimo Seudónimo
  • 08-11-2016
  • Mathematics
contestada

Parsley costs $.60 per ounce. If Chef Jorge needs 7.25 ounces for his recipe, how much will he spend on parsley?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 08-11-2016
Multiply .60 and 7.25.
The answer is $4.35. Hope this helps.
Answer Link

Otras preguntas

Which of the following is the correct Lewis Dot Diagram for silicon?explan why ​
Two stores sell the same video game at the same price. Rationale:
Any help is appreciated. I'm stuck with this question, but I can easily answer everyone else's questions. Isn't that ironic?
In paragraph 2, "that she had heard aright" refers to Louisa's belief that A Joe has an intimate relationship with Lily B Joe has spoken rudely to Lily C Joe ha
Jamal hypothesized that when adding two unit fractions together, he can determine the numerator by adding the two denomimators together, thrn could find the new
which muscle is highlighted below
A(n) ___________for acquiring knowledge is one based on observation, including experimentation, rather than a method based only on forms of logical argument or
Which text structure is most often used in process essays? A.an interesting opener, context for the topic, list of materials, steps in the process B.context for
Is it possible to both increase profits and practice sustainable soil and water management?
what is the terrain, altitude, and humidity of the great barrier reef in austrailia?