sabbieE2lsientinity sabbieE2lsientinity
  • 09-11-2016
  • Mathematics
contestada

Unit rate of $42 for 3 books

Respuesta :

gummybearz1128
gummybearz1128 gummybearz1128
  • 09-11-2016
I think it would be $14 per book
Answer Link

Otras preguntas

how can strong social health directly change someone's physical health? a. good social health can allow you to better communicate your feelings and solve confli
Hurry please and no wrong answers. These stripped the seed away from the cotton on the cotton gin: A. brushes B. belts C. cranks D. teeth
Joseph divides 8.64 by 2.0. How many significant figures should his answer have?
what is 4 15/16 7 3/4 =
Explain why 45/100 is written as a decimal with a 4 in the tenths place and a 5 in the hundredths place
what is the value of -3 +4.5 - (-1.2)?
3 times a number x subtracted from 18
-6=y/5+4Pls Help~~~~~~~~
what is a rational number that isn't an integer?
Which single force acts on an object in freefall? A. Gravity B. Fluid forces C. Air resistance D. Friction