hopebraun14 hopebraun14
  • 09-12-2014
  • Mathematics
contestada

What is the cost of 2.6 pounds of cheese at $6.75 per pound?

Respuesta :

BashfulTrombone
BashfulTrombone BashfulTrombone
  • 09-12-2014
For two pounds it's $13.50. So 2.6 might be,$17.55. (Maybe) (But i'm pretty sure it's right.)
Hope I could hep. :)
Answer Link
rebcraw316 rebcraw316
  • 09-12-2014
$6.75*2.6 lbs= $17.55
Answer Link

Otras preguntas

C5H12 + O2 = CO2 + H2O If 84.3 grams of C5H12 react according to the above equation and the % yield is 94% find the actual yield of grams of carbon dioxide
2 What do teens believe when it comes to pressure and manipulation from tech companies? How does this affect their use of cell phones?
guys help me with this please​
graph What is the missing number in the table? graph
What does the quadratic function f(x) = x2 - 6x + 8 look like when it is rewritten in the form f(x) = a(x − p)2 +q?
Which is an example of physical weathering? a- limestone in rock dissolving when acid rain flows across it b- bits of rock rusting when exposed to oxygen and wa
Hold the slides for observation
PLEASE HELP!! (stem changing verbs)
HELP MEEEEE. IM FAILING GEOMETRY.
Please help will give brainliest