n17ballc
n17ballc n17ballc
  • 09-11-2016
  • Mathematics
contestada

A 12-pack of paper towels costs $10. Calculate the price per unit using the formula.

Respuesta :

MohamedSharif
MohamedSharif MohamedSharif
  • 09-11-2016
12 pack=$10 
1    pack=???
1 x 10 divided by 12
10\12=0.8
=0.8
Answer Link
mxaaluv
mxaaluv mxaaluv
  • 18-01-2019

The answer is: 0.83, Good luck, hope it helps


Answer Link

Otras preguntas

A shipping container will be used to transport several 150-kilogram crates across the country by rail. The greatest weight that can be loaded into the container
Starch is found in foods such as peas, corn, and potatoes. For the body to receive energy from starch, it is broken down into smaller units. A mutation occurs i
Solve for pi: V = π r²h
A line that includes the point (0,0) has a slope of -9. What is its equation in slope-intercept form?
7x + 10x + 20 = what​
29. Choose the best answer. What one major change occurred during King Ikhnaton's rule that directly affected the art world? A-Mummification was perfected for
The polynomial of degree 4, P ( x ) , has a root of multiplicity 2 at x = 1 and roots of multiplicity 1 at x = 0 and x = − 2 . It goes through the point ( 5 , 3
There is a 1 in 8 chance of a player winning a game. Which value is equivalent to the chance of the player winning a game? F 100 125 G 125 10 H 1.25 J 0.125
315 x 64 standard algorithm
how did the forth crusade contribute to the byzantine empires downfall? A-E