ttlover ttlover
  • 10-11-2016
  • Mathematics
contestada

what does the unit rate price tell you about the cost of the nails

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 10-11-2016
The unit rate cost can tell you how much each item costs. Or in your case how much each nail costs.
Answer Link

Otras preguntas

What positive effects did the Crusades have on Europe?
Where re u from?? bruh. idk what should i ask... =/​
HELP WILL GIVE BRAINIEST AND 20 POINTS!!! EXPLAIN THROUGHLY AND GIVE ABOUT 5-6 QUESTIONS. Do you think kamala harris becoming vp will change the perspective of
the variables Y and X have proportional relationship and Y equals 25 when x equals 60 what is the value of x when y equals 30. answer choices X equals 25 x equa
Is this true or no plz help
A veterinarian knows that a 50-pound dog gets 0.5 milligram of a certain medicine, and that the number of milligrams, m, varies directly with the weight of the
I’m printing a paper but it told me “printer has a paper jam” what does that mean?
How can you advocate for patients with autism when certain resources are not available for them in your place of employment?
Which of the following statements is true?
Neha used 4 bananas and 5 oranges in her fruit salad. Daniel used 7 bananas and 9 oranges. Did Neha and Daniel use the same ratio of bananas to oranges? If not,