Ka4tey8aterdimiaar Ka4tey8aterdimiaar
  • 10-11-2016
  • Mathematics
contestada

48 oz can of shortening, total price was 2.99. what was the price per unit?

Respuesta :

MohamedSharif
MohamedSharif MohamedSharif
  • 10-11-2016
48=2.99 how about a unit
2.99\48
0.1
Answer Link

Otras preguntas

Simplify 7.1x106 ______ 8.2 x 101
Which statement about the common cold is correct?
I NEED HELP WITH ALGBRA, can someone pls leave their sc and then i’ll add you ?
24 = -3(2а — 15) — а
PLEASE HELP ASAP! THANKS ​
A__ has plants that grow far apart, with roots that can absorb scarce water before it evaporates in the dry heat. A. Tropical savanna B. Temperatures grasslan
What is the ratio of dogs to cats? What is the ratio of cats to dogs?
If a fair 5-sided die is rolled 5 times, what is the probability that each possible outcome (1, 2, 3, 4, and 5) will occur exactly once
Can someone help me with this one?? Write the obese equation in slope intercept form Slope= 1; y intercept = -4
It would be possible to swim if you lived in an apartment in .