Seudónimo Seudónimo
  • 10-11-2016
  • Mathematics
contestada

9a+6s equals cost for a adults and s students

Respuesta :

rubyruby1 rubyruby1
  • 10-11-2016
so its 9a+6s? there has to be figures if this is an algebra question
Answer Link
PrincessAvril
PrincessAvril PrincessAvril
  • 11-11-2016

9(3) + 6(5) =
27 + 30 Sorry for the late response but I hope this helps!

Answer Link

Otras preguntas

Eclipse and tenacity in one sentence
What can waxing replace?
how do you put pictures of your assignment on here???
A platapus feeds along the bottom of the river. What is the prepositional phrase and the object of each preposition?? please help very confused
2. The form of oxygen that combines three oxygen atoms into each molecule is called?
Joyce and Marianne both earn a combined income of $1,600 a week. Marianne earns $200 more than Joyce. How much income do Joyce and Marianne each earn?
Sam bought 2gallons of milk at the supermarket how many quarts of milk did he buy
HELP WITH PERCENTAGES - DISCOUNTS AND MARKUPS! DUE TOMORROW!! (18 POINTS) You buy a pair of jeans at a department store. Jeans = $39.99 Discount = - $10.00 Subt
This is a form of government in which a god is placed as the head of state and all rules are based solely along religious doctrine.
1 over 3b = 4 over 5. Which of the following equals b in this equation?