viv1m19 viv1m19
  • 06-03-2021
  • Mathematics
contestada

A twelve pack of soda is on sale for $2.64. What is
the cost for one

Respuesta :

gabrielleellstrom gabrielleellstrom
  • 06-03-2021

Answer:$1.32

Step-by-step explanation:

Answer Link
dgabby655
dgabby655 dgabby655
  • 06-03-2021

Answer:

0.22 cents

Step-by-step explanation:

2.64 / 12 = 0.22

Stay safe! <3

Answer Link

Otras preguntas

The cost of a gallon of orange juice is $3.50. What is the maximum number of containers can you buy for $15?
If a scientific theory changes, does this mean that it was not a good theory to begin with?
What is the solution to the equation? 4x-26-3x=16-20
Is " doggedness " a adjective?
Estimate 92*68 then find the product
9 over 14 times 7 over 6
find the product of 6x-5 and -3x+2 ?
Next term in 2, 6, 18, 54, 162, . . .
what is 8244 estimated
About 85% of people who live in African live?