baratagabriella
baratagabriella baratagabriella
  • 08-03-2021
  • Mathematics
contestada

Can you please help me with this questions this assignment is due today.​

Can you please help me with this questions this assignment is due today class=

Respuesta :

wchangbolin wchangbolin
  • 08-03-2021

Answer:

14

Step-by-step explanation:

no time to explain bc i'm busy

Answer Link
xjxccax
xjxccax xjxccax
  • 08-03-2021

Answer:

22 ounces

Step-by-step explanation:

6 ounces = $2.10

$2.10 / 6 = $0.35 per ounce

14 ounces = $5.04

$5.04 / 14 = $0.36 per ounce

22 ounces = $7.26

$7.26 / 22 = $0.33 per ounce (cheapest)

Answer Link

Otras preguntas

9. To stitch a shirt, 2 m 15 cm cloth is needed. Out of 40 m cloth, how many shirts can be stitched and how much cloth will remain? (Hint : convert data in cm.)
i need help with this
PLEASE HELPI'LL MARK BRAINLIEST use *gain exposure* in a sentence​
How many molecules are in 50.000 g of aspartame?
Why is it more beneficial to classify organisms based on genetics/evolution (phylogeny) than physical characteristics (phenotypes)?
D (3x + 4y)(9x" - 12xy + 16y') Which polynomial equation is a valid identity? -))) A) (6xy)2 – (2xy)2 = 4x?y?(3x + 1) B) (6xy2,2 – (2xy)2 = 4x?y(3x + 1)(3y - 1)
Match each word with a synonym ?
Contrast (Compare) the Sun's gravitational pull on Earth when Earth is closest to the Sun and when Earth is farthest from the sun.
The federal courts can hear and decide cases on the basis of a. amount of interest in the subject matter and the people affected by the case. b. the amount of m
Why would 60g at 10C of NaCl in 200g of water would be unsaturated?