amandaaquino0327 amandaaquino0327
  • 08-03-2021
  • Mathematics
contestada

If I got $10 each 15 weeks how much money would I have?

Respuesta :

GriseldaBlanco23
GriseldaBlanco23 GriseldaBlanco23
  • 08-03-2021
10 x 15 = 150 answer is 150
Answer Link

Otras preguntas

Everything we learn should be .a believed b questioned
How do I solve this?
What type of conic section is given by the equation y^2-9x^2=900 and what is the domain and range? Show your work.
n a basket of fruit, 5/6 of the pieces of fruit are apples. There are 20 apples in the display. The equation 5/6f= 20 can be used to find how many pieces of fru
r(s+t)=u options: t=u−s/r t=u/r−s t=u/r+s t=ru−s
The answer of the question
What’s the correct answer for this?
g(x) = -3x – 8 g()=10
Marco bought 5 gallons of gasoline for $17.70. To find the unit price, the cost by the number of gallons. The unit price is .
What are the solutions of the equation (2x + 3)2 + 8(2x + 3) + 11 = 0? Use u substitution and the quadratic formula to solve. x = StartFraction negative 4 plus-