DAVID78191 DAVID78191
  • 08-03-2021
  • Mathematics
contestada

Callie made 24 cake pops for her neighbor. If it costs $1.25 to make one cake pop, how much did it cost to make 24 of them?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 08-03-2021

Answer:

$30

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

What is Evaluate 3(4 - 2)2
tom ran 4 times around a circular track of diameter 28m what distance did he cover​
A parallelogram has a base of 16 centimeters and a height of 4 centimetersWhat is the area of the parallelogram?A) 128 cm²B) 16 cm²C) 64 cm²D) 32 cm²
What is the solution to flog4(x+8) - 427
The equation y=8.50x + 33 can be used to estimate the monthly premium y of a $250,000 term life insurance policy for a male smoker who is more than 40 year old.
What do you learn about Miss Prism from this excerpt The Importance of Being Earnest.
You need 1661.06 ft. of carpet to completely cover the floor of a round room. What is the diameter of the room?
Solve. x2 + 4x + 4 = 18
What conclusions can be made about the amount of money in each account if f represents Molly's account and g represents her brother's account?
Help !! Please :) :(