danieallynch8
danieallynch8 danieallynch8
  • 09-03-2021
  • Mathematics
contestada

if 25 kilograms of butter cost $37.50, how much does 8 kilograms cost?​

Respuesta :

largehead987
largehead987 largehead987
  • 09-03-2021

Answer:

$12

Step-by-step explanation:

37.50 / 25 = 1.5

1.5 x 8 = $12

Answer Link

Otras preguntas

how do you write 300,000,000+40,000,000+7,000,000+300,000+10,000+6,000+20+9 in standard form
what is 12.312 trillion in scientific notation?
the president is elected to serve for____year(s).
who or what is the antagonist in the colomber by dino buzzati
How did geographic conditions in southern Mesopotamia encourage the development of civilization there?
What is 24.357 in unit form
Show all steps please Solve the equation. Check for extraneous solutions. 9|9 – 8x| = 2x + 3
The best translation of docueramus is
Babylon is located on the Red Sea. ture or false
Must not get this wrong. Most textile mills were located in the southeast. A.True B.False