jossilynkimberlyy jossilynkimberlyy
  • 09-03-2021
  • Mathematics
contestada

1-(1/3) x 1-(1/3) x 1/3

Respuesta :

Gillruss
Gillruss Gillruss
  • 09-03-2021

The solution is -4/9x + 1

Ver imagen Gillruss
Answer Link
louisama41 louisama41
  • 09-03-2021

Is it the answer you want?

Ver imagen louisama41
Answer Link

Otras preguntas

In the deli, meat and cheese are sold by the pound. There is usually a unit price in each variety in the refrigerator case. If honey ham costs $5.99 per lb, how
Why is exploring different career options an important step in choosing the right path in your professional life? What are the benefits of researching different
In a well-developed paragraph of 5 - 7 sentences, explain the use of symbolism in “The Gift of the Magi.”
you are lying 120 ft away from a tree that is 50 feet tall you look up at the top of the tree approxmaelty how far is your head from the top of the tree in a st
The cost per pound is described as the unit price. If 2 lbs of meat cost $4.88, what is the unit price for (cost for 1 lb of meat)? Enter your answer as a decim
If the typical balance on Lucy's credit card is $750 and the interest rate (APR) on her credit card is 16%, how much in interest would you expect Lucy to be cha
which one is the answer
How many places are there for electrons in the third shell of an atom? A. 2 B. 4 C. 8 D. 12
Which of these is true of a member of the House of Representatives? A)He or she must be at least twenty-seven years of age. B)He or she must be a natural-born U
What are characteristics of unstable air?