baddie050
baddie050 baddie050
  • 09-03-2021
  • Mathematics
contestada

You can buy 4 pounds of peaches for $5.96. What do 4.5 pounds of peaches cost?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 09-03-2021

Answer:

$6.71

HOPE THIS HELPS

-Todo <3

Step-by-step explanation:

5.96/4=1.49

peaches=1.49/lb

4.5*1.49=6.71

Answer Link

Otras preguntas

do all choices have costs?
18x^2+69x+60 Factor the expression
tanya purchased 4 hamners for $11.00 each and 7 scewdrivers for $6.65 each write an expresion for the total cost of the tools.then find the total cost
17 is what percent of 68 ? and how do you get the answer?
Which one of the following items can you not eat or drink? a. Un lápiz b. Los dulces c. Una manzana d. Una limonada
what types of atoms release nuclear radiation
what is question 22?
how do you circle the blend in each word
what progressive organization had a goal of providing food and shelter to the slum-dwelling poor
Help please I don't understand this stuff >.< (attachment)