deoliveiraariel11
deoliveiraariel11 deoliveiraariel11
  • 09-03-2021
  • Mathematics
contestada

Type the correct number into the ratio table.

Type the correct number into the ratio table class=

Respuesta :

galateasp
galateasp galateasp
  • 09-03-2021

Answer:

Sorry i dont know

Step-by-step explanation:

I'll try to do it

Answer Link
tina2033712695
tina2033712695 tina2033712695
  • 09-03-2021

Answer:

12

Step-by-step explanation:

In order to find the cost for 30 cans, we have to first find the unit price for each can. The unit price for 1 can is $0.25, then 30 cans will be $12.

Answer Link

Otras preguntas

I need help ASAP !!!!!!!!!
Identify the statement that includes the most specific details. A. Arlene donates money to a local food pantry. B. Arlene volunteers for hundreds of hours durin
Answer only the hots question no 1
1/3m - 1 - 1/2n when m equals 21 and n equals 12
150g of roquefort cheese cost £1.68 work out the cost of 250g of roquefort
HELP!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!ASAP!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Luis wants to buy a skateboard that usually sells for $79.15. All merchandise is discounted by 12%.
given f(x)= 3 square root x-5 , g(x)= x^3+1 find g f(x). Can someone explain to me this question step by step? I don’t know why I’m getting wrong answer pls hel
can somebody help me solve them
Besides crops and livestock what else did Europe introduce into the Americas and what was the affects?
how many times does a hummingbird flap its wings in a second​