hbjjk hbjjk
  • 09-03-2021
  • Mathematics
contestada

You are buying a coat that cost $150. You have a 10%
off coupon to use.

Respuesta :

teeteeduncan2005 teeteeduncan2005
  • 09-03-2021

Answer: 135

Step-by-step explanation:

Answer Link
Аноним Аноним
  • 09-03-2021

Answer:

$135

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

hey need to spend som money? Look no further, We're here to offer you the ZQUBE whats the zqube? what? living under a rock? The zqube is prefect for buying onli
ANSWER AS SOON AS POSSIBLE!! Joan goes to the store and spends $56.50 on 5 small coolers. What is the unit rate that Joan paid for the coolers? Please explain
The total amount of money that he had deposited into his account at the end of March is .
Refer to the diagram to answer the question
Longitude measures a locations distance north and south of the prime meridian. True False
In need of help ASAP!!
PLEASE HELP GOTTA GO TO CROSS COUNTRY PRACTICE PLEASE AND THANKS MARK YOU BRAINLIEST
On which interval are both the sine and cosine functions increasing? A (3pi/2, 2pi) B (pi/2, pi) C (0, pi) D (pi, 3pi/2)
In a​ week, 12 hens laid 84 eggs. What is the unit rate for eggs per​ hen?
Question 2 (1 point) What is 0.000003012 written in scientific notation?