faithmokaya16
faithmokaya16 faithmokaya16
  • 10-03-2021
  • Mathematics
contestada

Bonnie purchased a 30-ounce package of Chocolate Chunk Cookies for $2.40. What is the cost per ounce? Only middle schoolers can answer this.

Respuesta :

HIII89 HIII89
  • 10-03-2021

Answer: $0.08 per oz

Step-by-step explanation:

Answer Link
peytonwilliams546 peytonwilliams546
  • 10-03-2021

Answer:

8 Cents

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Light travels through air faster than it travels through water. How would the light refract differently if the keys were in air, and the boy was looking at them
Answer for brainliest
Write the equation of a line with the given slope and y intercept. m = 4 b = -2​
A rectangle is 24.6 m long and 8.65 m wide what is the area of the retangle
2. Which interaction where both species benefit from the relationship.?A. commensalism B. mutualism C. parasitism D. predation​
Three sets of waves came in contact with the object as shown in the picture below. Identify what happened to each set of waves. HELPPPP
How were the Baths in India a sign of public health?
CAN SOMEONE PLEASE HELP ME
-3w-4=w+3 solveeeee pleaseeeee
find the product of (t-7)(t+7)​