aleshaali146
aleshaali146 aleshaali146
  • 06-04-2021
  • Mathematics
contestada

If $120.99 is charged for 654 units of electricity used,find the cost of one unit of electricity

Respuesta :

cad311
cad311 cad311
  • 06-04-2021
divide 654 by 120.99
which equals $5.41
Answer Link
SarahCoo16
SarahCoo16 SarahCoo16
  • 06-04-2021

Answer:

$5.41

Step-by-step explanation:

654 divided by 120.99=5.405... therefore the answer is $5.41

Answer Link

Otras preguntas

how was the weimar republic constituted
What is 4(3q - 2) = 16q
What is the square root of 36 over 49
Suppose five pumpkins are weighed two at a time in all possible ways. The weights in pounds are recorded as 16,18,19,20,21,22,23,24,26, and 27. How much does ea
Which is greater 5.4 or 5.400
What caused the rise of the Italian city-states?
If JK=20-x^2, KL=2-x, and JL=10 find x
I need yo solve y on this problem.4x - 5 = 7 + 4y
The cost of 14 gallons of gas is $19.46a. How much gas could you buy with $8.70? use equivalent ratios to solve.b. How much would it cost to buy 9.5 gallons? us
The cost of 14 gallons of gas is $19.46a. How much gas could you buy with $8.70? use equivalent ratios to solve.b. How much would it cost to buy 9.5 gallons? us