26amcneil 26amcneil
  • 06-04-2021
  • Mathematics
contestada

A 3-cup container of disinfectant costs $1.92. What is the price per fluid ounce?

Respuesta :

scruzgarc0004
scruzgarc0004 scruzgarc0004
  • 06-04-2021

Answer:

Its cost about 1.5625

if you rounded its 1.56 :)

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Decide whether the following properties are physical (PP) or chemical (CP) properties. 1. magnetic 2. malleable 3. temperature 4. reacts violently with sodium 5
The music store sold 12 trumpets and 19 clarinets last month. Write an equation to show the amount of money earned on trumpet and clarinet sales last month's. D
Please help chemistry questions
Please help fast!! I need this in less than 17 hours!
Which of the following sentences is a declarative​ sentence?   A. Would you check on my father who is staying in the hospital​ tonight?   B. Take me to the hosp
Refer to the figure below. If m<60 degrees l, find the measure of the other angles. Show your work(or explain) to receive full credit. Answer: m<2= Answe
what is one effect of the battles fought on the western frontier during the american revolution?
Definition of isotopes
Compared to ultraviolet light, an electromagnetic wave that has a higher frequency will also have ________.
Today is Tony's 10th birthday. His parents have decided to start giving him a monthly allowance, but they suggest a different plan. Tony's mother wants to give