abbiibrownn5os0et3 abbiibrownn5os0et3
  • 07-04-2021
  • Mathematics
contestada

soup is 3 cans for $0.82, so each can of soup is $0.2733. how much does it cost for each one?

Respuesta :

potatobot201
potatobot201 potatobot201
  • 07-04-2021
It would be $0.27 for each can
Answer Link

Otras preguntas

Javier reads 40 pages every hour. how many pages does Javier read in 2.25 hours.
who won the presidential election of 1860
Which socialist goal was not supported by labor leader Samuel Gompers?
Anne Bradstreet's poems were greatly influenced by which aspects of her upbringing? I. her education II. her religion III. her father A) I and II B) II ab
Describe the amount of time needed for ecosystem recovery
7x-4x+12=36-5y please show steps
What is one way to revise for word choice? A. Add supporting details. B. Remove words that express mild praise. C. Review the evaluative modifiers. D. Rewrite t
what was the crime of ages trying to say
What is one way to revise for word choice? A. Add supporting details. B. Remove words that express mild praise. C. Review the evaluative modifiers. D. Rewrite t
3,153,795,054 in word form