2007Talia 2007Talia
  • 07-04-2021
  • Mathematics
contestada

Which us better a 12oz for $0.85 or a 8oz for $0.50

Respuesta :

savannahaiken962 savannahaiken962
  • 07-04-2021

Answer:

Step-by-step explanation:

12 oz is better

Answer Link

Otras preguntas

“Benjamin Franklin was born in Milk Street, Boston, on January 6, 1706. His father, Josiah Franklin, was a tallow chandler [candle maker] who married twice, and
Carrying signals away from the cell body and towards other neurons, muscles, and glands is a function of the __________. a. dendrite b. axon terminals c. mye
Which new form of communication put the Pony Express out of business after just 18 months of operation? A. carrier pigeons B. telegraph C. telephone D. signa
Publix has a 12 oz. box of Cheerios for $3.49. What is the unit rate per ounce?
What is the change in number of individuals in a population over time? a. population decrease b. population stability c. population growth d. population res
among the last frontiers to be mapped was/were the a.polar regions b.islands of southeast Asia c. interior of Afghanistan d. interior of Africa
Which of the following is NOT one of the earth's hemispheres? a. Northern Hemisphere b. Eastern Hemisphere c. Southern Hemisphere d. Southwestern Hemisphere
Fourteen out of the twenty people in your class have black hair. What decimal represents the part of the class with black hair?
Equivalent percent for 3/5?
When to use mental math?