baikey70 baikey70
  • 07-04-2021
  • Mathematics
contestada

6.
Lin boughi 3 hats for $22.50. What is the unit rate?

Respuesta :

ian2006huang
ian2006huang ian2006huang
  • 07-04-2021

Answer:

$7.50 per hat

Step-by-step explanation:

[tex]\frac{22.50}{3} =7.5[/tex]

Answer Link

Otras preguntas

What is what is the equation 3X +10 equals 43 what does X equal
Need help ASAP! Directions in picture;)
5. Which of the following is a sign that you have a budget deficit? Your savings account balance grows every month. . You overdraw your checking account on a c
-7x+3y=2 (find the ordered pair) A. (1,3) B: (-2,-4) C. Both D. Neither
Help me with this please
what is 4x + 3x in simplest form
20 POINTS please help 20 POINTS
A dolphin swims 15 feet below sea level, and then jumps 4 feet above sea level. How far did the dolphin rise?
Although she was successful writer, she submitted to felling ____ working by herselfA. solelyB. lonelyC. onlyD. individually
What is the missing reason for the 5th step in the proof below? A: Substitution B: Simplification of equation from previous step C: Definition of linear pair D