lolsieslollll
lolsieslollll lolsieslollll
  • 07-04-2021
  • Mathematics
contestada

Someone please help me

Someone please help me class=

Respuesta :

alexanderobieke
alexanderobieke alexanderobieke
  • 07-04-2021

Answer:

Lexington academy bought four bunches of hay for $9.

Mrs ratto can get 12 for $108

because one cost $9

so dear for: $9*12=$108

Answer Link

Otras preguntas

Name two triangles that are congruent by the ASA Postulate
which of the following are congressional powers
Which is the best description of the first settlers in Jamestown? A. families who hoped to settle on small farms B. fishermen and fur trappers ready to work
What compound name belongs in box(1) in Figure 3? What type of bond belongs in box (3) in Figure 3?
Which BEST Explains how a cosmograph is similar to a pie chart? a) They both represent cross-functional processes. B) they both show steps in a process or proce
A Persian craftsman trains in the art of papermaking with a Chinese merchant whom he has met at a market. This interaction demonstrates which of the following i
What is the domain of the quadratic function graphed below?
How does the theme of "The Tide Rises, The Tide Falls" develop as the poem moves forward?
What is 8/10-1/8 and 12÷24.12
What is 37÷2 using an area model??