iamdakid
iamdakid iamdakid
  • 07-04-2021
  • Mathematics
contestada

Donna bought 5 bags of dog treats for $13.10. What is the cost per bag of dog treats?
A. $18.10
B.$3.28
C.$2.62
D.$0.38

Respuesta :

cristenekondos
cristenekondos cristenekondos
  • 07-04-2021
It is answer C because 13.10 divided by 5 is 2.62 Pls mark brainliest
Answer Link

Otras preguntas

Is this a chemical or physical property; Sandpaper is scratchy
Rules of the game dramatic irony
Is it possible to travel faster than the speed of light?
Which is heavier, the earth or the moon
What Uses electromagnetic waves to transmit signals between satellites?
Relationship between oceanography and cryosphere
The expiration date on a product refers to the last date a product should be __________.
Which literal equations are equivalent to K= f/x Choose all answers that are correct. A f= KX B X= KF C F= K/X D X= F/K
What physical process will likely cause people to move from coastal cliffs? air circulation patterns erosion subduction trade winds
Where is the greatest amount of the world’s carbon found?