ryanwindows005
ryanwindows005 ryanwindows005
  • 07-04-2021
  • Mathematics
contestada

12 pumpkins cost 24.60 how much will it cost for 8 pumpkins also

I can run 5 laps in 1 1/4 hours how many laps could I run in a day ​

Respuesta :

adriannalemon143 adriannalemon143
  • 07-04-2021

Answer:

the second one is 20 i think

Step-by-step explanation:

Answer Link
arietaylor112205 arietaylor112205
  • 07-04-2021
The first one is 8 pumpkins will cost 8.40
Answer Link

Otras preguntas

The British naturalist Charles Darwin developed a theory after observing species in the Galapagos Islands. What is the name of this theory? A Theory of Gravity
To achieve change in the coal fields of eastern pennsylvania, the molly maguires used?
1.1. Thandeka plans to travel to Rio de Janeiro to visit the Statue of Christ the Redeemer in October 2022. She will be taking a connecting flight via Dubai (UT
Exercise 2 Underline the adverb or adverbs in each sentence. Next, our class wholeheartedly applauded the speaker.
The ancient egyptian artist who painted the journey of the sun god re on a coffin chose hsi subject becuase?
review the map below what contributed to the passage of the Indian removal act and forced migration of the American Indian people As a result of the dust bowl
45h + 1895 = 5000 What is the value of H
When the opposite of twice a number is added to 10, the result is the same as half of the opposite of the sum of the number and 7. What is the number? 14
Amy Bernstein's "I'm Not Thirteen Yet" is an example of a fairy tale. an autobiography. a speech. O a folktale.​
Due soon please help