denirowright denirowright
  • 08-04-2021
  • Mathematics
contestada

Mike bought a soft drink for 4 dollars and 9 candy bars. He spent a total of 31 dollars. How much did each candy bar cost ?

Respuesta :

0613441
0613441 0613441
  • 08-04-2021

Answer:

$3 per candy bar

Step-by-step explanation:

:))

Answer Link

Otras preguntas

Over 5 straight plays a football team gained 8 yards lost 4 yards
Find the area of the shape Please show work THANK U
3. Constitutional law is the body of law enacted by legislative bodies. a. True b. False 8. The written sources of American criminal law are also known as “sub
What does x equal if Y=x+3/6
True or False. A right triangle with two congruent legs is always a 45-45-90 triangle.
I don't know what to put in the blank boxes....
I need help with these questions
1. List a physical, mental and emotional, and social benefit of physical activity.
A record showing the activity and the balances owed by each customer is called the A. general ledger. B. sales journal. C. cash receipts journal. D. accounts
What is 3-3(2-8) using the distributive property