marissaloera2008 marissaloera2008
  • 08-04-2021
  • Mathematics
contestada

Mrs. Miller and 8 of her closest friends are taking a
Yoga class. The total cost for the class is $78.75.
Write and solve a multiplication equation to show
the cost per person for the Yoga class.

Respuesta :

tbxcgv tbxcgv
  • 08-04-2021

Answer:

f f f f f ff  f f ff f f ff f  f f f f f

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

To which New World location were the most enslaved Aficans sent to work? A) coffee plantations in Central America B) mines and farms in South America C) sugar c
What is the square root of negitive 64
n what way did President Jefferson have a misconception of how his plan to relocate Native American tribes would affect the native people?
Which of the following religions is not considered an Abrahamic faith? A. Buddism B. Christianity C. Islam D. Judaism Please select the best answer from the
Find the value of x 10 15 20 25
1) jayvion has 19.76 dollars,he then buys a few bags of chips for 1.79 dollars. How much does he have left?2) A sheet is 11 inches long and 8.5 inches wide. Eac
What type of macromolecule is made of amino acids
Case 4 please I need help
which algebaic expression represents 5 less than twice x
what two cells are involved in sexual reproduction ?