diamondsh diamondsh
  • 09-04-2021
  • Mathematics
contestada

How much will it cost to rent two videos at
$3.75 each and buy two boxes of popcorn
for $1.96 each?

Respuesta :

precioussaint591 precioussaint591
  • 09-04-2021

Answer:

11.42

Step-by-step explanation:

multiple $3.75 ×2 + 1.96 9×2 = $11.42 + tax

Answer Link

Otras preguntas

(18 x 4) * 5 = 22 x (6 x 10) = 15 x (4 x 20) =
Please help and i have many more points!
Why was the Twelfth Amendment added to the Constitution? Congress wanted to allow Jefferson to run for a third term. Congress wanted to allow Jefferson to run
What I always say is: "let the hawk perch and let the eagle perch."
Look at the attachment and help me with it
Market segments are homogeneous in two ways: prospective buyers will respond similarly to marketing action and they
Thoughts on the 7 theories of the origin of life
help..........................
who is the only u.s. president to be baptized while in office?
What theme is reflected in the following excerpt from Anton Chekhov's The Proposal?LOMOV: I shall try to be brief. You must know, honoured Natalya Stepanovna, t