Shanayahe1 Shanayahe1
  • 06-05-2021
  • Mathematics
contestada

Meat costs $ 20.86 for 4 pounds. What is the cost for one pound of meat?

Respuesta :

25nguyenaustin
25nguyenaustin 25nguyenaustin
  • 06-05-2021

Answer:

20.86/4=5.215

Your answer is $5.215

Brainliest would be great!

Answer Link
5982958
5982958 5982958
  • 06-05-2021

20.86/4=5.215

Your answer is $5.215

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

What is a 100m x 70m field it will need a post at each corner and one. And one every 5 m how many posts are needed for
Find the mass, in grams, of 20.0 L of N2 at STP
what did Americans also buy to support the war effort ​
14. Favorite School Subject Math 15% Science 20% English 35% History 30% Jenn recorded the favorite school subject of students at her school. She surveyed 700 s
64 Power is equal to 1 upon 256 ki power B then find 3A + 4b = ?​
How do you find the mode
Can someone find surface area pls
Algebraic expression for : 5 years younger than Sabrina
I Need Help Please!!
3. What is the name given to the property for which objects resist changes in motion? 4. A magician who is just learning tricks decides to pull a table cloth of