bala2bindu bala2bindu
  • 06-05-2021
  • Mathematics
contestada

Riley bought 3.5 pounds of dried apples. They cost $2.56 per pound. How much did Riley pay for the dried apples? QUICK PLEASE !!!

Respuesta :

grifjin
grifjin grifjin
  • 06-05-2021

Answer:

$8.96

Step-by-step explanation:

3.5 x 2.56 = 8.96

Answer Link
giyannaperez2009
giyannaperez2009 giyannaperez2009
  • 06-05-2021

Answer:

$8.96 your welcome UwU

Step-by-step explanation:

i am big brain.

Answer Link

Otras preguntas

In a department store a $40 dress is marked save 25% what is the discount?what is the sale price of the dress?
What is the unit rate if there are 1,760 calories in 8 servings ?
A plane flies 1440miles at a speed of 240mph. How long does it take?
How can I revive my old Spanish skills I once had two years ago. I want them because I really admire a language other than my own. Please answer if you read.
Once chromosome have been copied during interphase, the cell is ready to begin what process
Where did the Israelites record their history and their religious beliefs
What is a antonym for principle
8 badges cost 64p how much does one cost
Find the GCF of 56 and 40. A.2B.4C.8D.280
what is the definition of andesitic composition ?